Aprilia Sportcity One 125 e-shop

Tento skútr se již nevyrábí nebo už nelze objednat, aktuální nabídku skútrů Aprilia si prohlédněte ZDE.

Náš svět je čím dál více přetížený provozem. Lidé volají po vozidlech schopných rychlého pohybu v městském provozu. Aprilia vyvíjela skútr s ohledem na nejnovější trendy a během projektování chtěli zdůraznit praktičnost, bezpečnost, pohyblivost a hospodárnost. Takový je skútr Sportcity One 125 - hbitý, pohodlný, prostorný a skvěle vybavený, stanovuje nové standardy pro kvalitu za nízkou cenu.

Aprilia Sportcity One 125

Sportovní design, ekologické a ještě výkonnější motory dělají ze Sportcity skvělé vozidlo do městského prostředí. Sportcity 125 si zachovává všechny vlastnosti, které známe z jeho populárního předchůdce s většími objemy, ale nabízí nyní ještě lepší poměr kvality k ceně. Je bezpečná, hbitá, a je schopna pohybovat se po městě v pohodlí a stylu se zanedbatelnými provozními náklady. Dokonce i standardní vybavení je působivé.

Design je kompaktní, nabízí také jeden z nejlepších podsedadlových skladovacích prostorů ve své třídě, s dostatkem prostoru pro integrální helmu. Díky mimořádně racionálnímu designu a chytrému využití prostoru Vám dává všechny výhody prestižní velká kola skútru za bezkonkurenční cenu. Poměr kvality k ceně je prostě nejlepší u městských skútrů na trhu.

Podvozek
Sportcity One má otevřený rám vytvořený z vysoce pevných ocelových trubek. Díky tomu tento skútr přináší důvěru v jízdě a vynikající úroveň aktivní bezpečnosti. Hydraulická vidlice se zdvihem 85mm funguje účinně i na nejdrsnější povrchy silnic. Stejně jako u všech skútrů je motor uchycen jako (swingarm) kyvná vidlice, tlumená nastavitelným hydraulickým tlumičem.  O brzdění se stará 220 mm velký přední kotouč s dvoupístkovým plovoucím třmenem zatímco na zadním kole je namontována spolehlivá, 140 mm velká, bubnová brzda.

Motor
Moderní a ekologický, stejně jako bezpečný a pohodlný čtyřtaktní motor. Díky modernímu designu a ultra-efektivnímu spalování mají tyto motory čistý chod a působivě hospodárný provoz. Jednoduchý design znamená robustnost a spolehlivost. Motor je chlazen vzduchem a palivo se dostane do motoru pomocí karburátoru. Model je vybaven katalyzátorem a odpovídá normám Euro 3. Motor je velmi šetrný, ujedete více než 40 km na jeden litr paliva. Lehký skútr a sportovní motor, to znamená bleskové zrychlení na semaforech. Téměř 11k a velkorysý kroutící moment umožňuje Sportcity 125 udržovat tempo i na rychlostních silnicích. Kombinací jeho maximální rychlosti přes 100 km/h a velmi šetrnému motoru je tento skútr vhodný ke každodennímu používání.

Technická data
Maximální šířka 730 mm
Maximální délka 1947 mm
Objem palivové nádrže 7 litrů (včetně rezervy 1,5 l)
Rozvor 1355 mm
Výška sedla 775 mm
Brzda přední/zadní Ø 220 mm kotouč s dvou pístovými plovoucím třmenem / Ø 140 mm bubnová brzda
Maximální výkon 7.0 kW (9.5 k) při 8000 ot / min
Motor vzduchem chlazený jednoválec 4 taktní
Přední pneumatika bezdušová 120/70 14"
Startování elektrické i mechanické
Zadní pneumatika bezdušová 120/70 14"
Zdvihový objem 124 cm3 (125 ccm)