Aprilia Mana 850 ABS e-shop

Díky Aprilii objevíte zcela nový přístup k jízdě na motocyklu. MANA 850 je ochutnávka věcí budoucích s "RIDER-FRIENDLY" technologií. Nikdy nebyl motocykl tak všestranný, atraktivní, zábavný a jedinečný. Mana na sebe bere všechen stres a jezdec si užije více zábavy za všech podmínek. Všechno, co musíte dělat pro vstup do zcela nového světa je mačkat tlačítka na řídítkách.

Aprilia Mana 850 ABS Aprilia Mana 850 ABS Aprilia Mana 850 ABS Aprilia Mana 850 ABS Aprilia Mana 850 ABS Aprilia Mana 850 ABS Aprilia Mana 850 ABS Aprilia Mana 850 ABS Aprilia Mana 850 ABS Aprilia Mana 850 ABS Aprilia Mana 850 ABS Aprilia Mana 850 ABS Aprilia Mana 850 ABS

Revoluční sekvenční řazení dodává tomuto motocyklu bezkonkurenční jezdeckou radost. Bez ohledu na váš styl jízdy a jízdní podmínky je Mana 850 motocyklem, z kterého nebudete chtít sesednout.

Převodový řídící systém nabízí dvě možnosti řazení: plně automatické s možností volby změny palivové mapy nebo sekvenční se 7 předem naprogramovanými rychlostmi, které se volí tlačítky +/- na levé straně řídítek nebo standardní nožní řadící pákou. Samozřejmě vše bez spojky, kterou byste marně hledali. Mana vše zařídí za vás, takže se můžete plně věnovat provozu a vedení motocyklu. Bez ohledu na podmínky, a jaký jezdec jste (i ten nejnáročnější) Mana zaručuje perfektní, vrcholnou jízdu, která vám umožní objevovat dosud neznámé možnosti.

Díky systému Ride-by-Wire lze motor snadno seškrtit na 25kW - dodáváme bez jakéhokoliv příplatku.

Důležité prvky, které činí Manu unikátní:

  • dvouválcový motor V2 90° se čtyřmi ventily na válec
  • řazení SPORTGEAR nebo AUTODRIVE
  • osvětlený úložný prostor vpředu místo nádrže
  • palivová nádrž umístněná pod sedadlem
  • ruční brzda na levé straně motocyklu (pro stání v kopci)
  • bezpečnostní obvody pro startování a vysunutí stojánku
  • radiální brzdové třmeny
  • upside-down přední vidlice

DESIGN 

V tomto italském stylu Mana 850 ztělesňuje ideální kombinaci elegance a praktičnosti. Stejně jako u všech naked biků od Aprilie, high-tech komponenty Many tvoří celkový design.

16-ti litrová nádrž je umístěna pod sedadlem, níže než je obvyklé, aby se váha rozdělila rovnoměrněji a snížilo se těžiště. Na obvyklém místě nádrže je naopak osvětlený úložný prostor s měkkou výstelkou pro umístění integrální přilby či jiného nákladu. V tomto prostoru je také zásuvka 12V. Mana je vůbec první motocykl, který nabízí tak velký integrovaný úložný prostor. Už nemusíte používat pro přepravu drobnějších věcí batoh nebo zadní kufr, který kazí vzhled motocyklu. Tento prostor se otevírá buď elektricky spínačem na řidítkách nebo v případě vybité baterie mechanicky páčkou umístěnou pod sedlem spolujezdce.

MOTOR 

Nelze pochybovat o tom, že motorem Many se otevřely nové obzory ve světě motocyklů, jak koncepcí motoru, elektronickým vstřikováním paliva, přebytkem točivého momentu a především revoluční řešením přenosové soustavy, která zcela nahrazuje tradiční mechanické převodovky a poskytuje zcela novou zkušenost motocyklisty.

Mana: budoucnost převodovky

Nejzajímavějším aspektem motoru Many je bezesporu jeho primární řadící systém, založený na elektronickém ovládání, řazení není ovládáno pomocí odstředivých sil, ale pomocí elektromotoru, který mění převody buďto na povel počítače (v případě režimu Automat) nebo dle přání řidiče (sekvenční režim řazení).

Jezdci si mohou vybrat ze dvou možností: 

Sekvenční režim SPORTGEAR: řidič rozhodne podle sebe, kdy ke změně zařízení dojde, a to buď pomocí standardní nožní řadící páky nebo tlačítky na řidítkách. V tom případě servo mechanismus posunuje hlavní řemen mezi sedmi převodovými poměry, a to překvapivě rychle a bez jakýchkoliv škubnutí. Při zpomalování, v případě, že jezdec potřebuje podřadit ručně, systém kontroly zasáhne a automaticky sám přeřadí.

Plně automatický režim AUTODRIVE: důmyslně přebírá pomocí elektroniky kontrolu nad vším a řídící jednotka CVT drží motor v otáčkách maximálního točivého momentu pro optimální agilitu a akceleraci. V případě dlouhých sjezdů můžete i v tomto režimu i podřazovat (brzdit motorem).

V plně automatickém režimu si jezdec navíc může vybrat 1 ze 3 variant charakteristiky motoru a převodovky volbou managementu:

Touring - pro minimální spotřebu a maximální využitelnost

Sport - pro špičkovou výkonnost s maximální akcelerací

Rain - pro použití na mokré nebo kluzké silnice

Všechny změny těchto režimů se provádějí velmi jednoduše pouze pomocí jednoho jediného tlačítka na pravé straně řidítek.  

V neposlední řadě lze i v plně automatickém režimu použít brzdný účinek motoru: např. před zatáčkou lze prostým stisknutím tlačítka "-" nebo nožní řadící pákou podřadit - systém automaticky aktivuje sekvenční režim. Jakmile pravá ruka na výjezdu pootočí plynovou rukojetí, systém se zase automaticky vrátí do plně automatického režimu.

Motor V 90° byl vybrán speciálně pro svůj průběh točivého momentu a výkonu, je perfektní pro tento typ převodovky. Dodává 76 koní a více než 73Nm točivého momentu již při 5.000 ot. / min), motor má mimořádně plochou křivku, což znamená spoustu síly i při nízkých otáčkách.

RÁM

Robustní mřížový svařenec z ocelových trubek nastavuje nové standardy pro tento druh motocyklů, zajišťuje nejvyšší úroveň tuhosti pro použití tohoto inovačního motoru. Zadní hliníková kyvné vidlice tvoří jeden odlitek.

PÉROVÁNÍ

Přední upside-down vidlice Ø 43 mm má zdvih je 120 mm, zadní tlumič s nastavielným předpětím pružiny a zpětným útlumem je asymetricky uložen z důvodu optimálního vedení výfukového potrubí, čímž bylo možno zmenšit rozvor pro lepší ovladatelnost.

BRZDY 

Brzdná síla je dodávaná pomocí v současnosti nejlepší dostupné technologie. Radiálně uložený třmen se 4 pístky zajišťuje maximální bezpečnost za všech podmínek. Velkorysé přední kotouče mají průměr 320 mm a jsou doplněny 260 mm velkým zadním kotoučem. 

Verze ABS s impozantní úrovní aktivní i pasivní bezpečnosti, která brání zablokování kola na kluzkém povrchu a zlepšení brzdných vlastností. 

Technická data
Výška sedla 800 mm
Startování elektrický startér
Chlazení kapalinou
Objem palivové nádrže 16 litrů
Homologace Euro 3
Přední pneumatika 120/70 ZR 17 (radiální,bezdušová)
Zadní pneumatika 180/55 ZR 17 (radiální,bezdušová)
Brzda přední/zadní 2x plovoucí nerezový kotouč Ø 320 mm, radiální brzdiče, opancéřované hadice/kotouč Ø260 mm, opancéřovaná hadice (ABS - stálý dvoukanálový systém Continental)
Max. kroutící moment 73 Nm při 5000 ot./min
Maximální výkon 56 kW (76,1 k) při 8000 ot./min
Motor Aprilia V2 90° příčný čtyřtakt, SOHC - 4 ventily na válec, Ride-by-Wire management
Přední odpružení upside-down vidlice Ø43, zdvih kola 120 mm
Převodovka elektronicky řízený automatický variátor CVT ovládaný pomocí šroubovice - AUTODRIVE - plný automat, 3 mapy Touring-Sport-Rain - SPORTGEAR - sekvenční režim, 7 rychlostí
Rozměry (dxšxv) 2155x800x1120 mm
Rozvor 1465 mm
Váha suchá/provozní 209/230 kg
Zadní odpružení kyvná vidlice ze slitiny hliníku, hydraulický teleskopický tlumič Sachs s nastavitelnou kompresí a předpětí pružiny, zdvih kola 125 mm
Zdvihový objem 839,3 ccm